سنج سنسور ضبط داده سری XDM

- 4 اینچ 480 x 320 پیکسل با رزولوشن بالا ال سی دی - سرعت خواندن تا 150 خواندن / ثانیه - واقعی RMS ولتاژ AC / جریان اندازه گیری - صفحه نمایش دو طرفه پشتیبانی شده - روند تجزیه و تحلیل روند در دسترس از طریق حالت نمودار خاص - SCPI پشتیبانی - کنترل از راه دور و به اشتراک گذاری داده ها از طریق LAN، USB، پورت RS232 و WiFi * * ماژول WiFi اختیاری است - رابط کاربری چند منظوره: USB Device / Host، RS232، LAN و ext. ورودی ماشه

جزئیات محصول

ما به عنوان یکی از تولید کنندگان و تامین کنندگان پیشرو در چین شناخته می شود. خوش آمدید به خرید علامت های تجاری معروف OWON bench-type دیجیتال مولتی متر، یواس بی مولتی متر، وای فای مولتی متر، بی سیم مولتی متر، نرم افزار فای متر با قیمت ارزان از ما. ما بسیاری از محصولات موجود را در اختیار شما قرار می دهیم. اکنون با نقل قول با ما تماس بگیرید


حالت Data Logger

در طول ضبط مقدار اندازه گیری، ممکن است مدت زمان ثبت (حداقل 5ms) و طول، و دسترسی به جدول یا نتیجه جدول را تعیین کنید.


سوالات متداول


اسیلوسکوپ چیست؟


اسیلوسکوپ یک نوع ابزار سنجش الکترونیکی است که می تواند به اندازه گیری های مختلفی دست یابد. سپس با چه نوع اجزای سازنده، اسیلوسکوپ عمومی را قادر می سازد تمام فرایند اندازه گیری را کامل کند؟ بخش زیر مفاهیم اسیلوسکوپ عمومی را توصیف می کند.

مدار صفحه نمایش شامل لوله اسیلوسکوپ و مدار کنترل آن است. لوله Oscillograph نوع خاصی از لوله و همچنین بخش مهمی از اسیلوسکوپ است . لوله عصبی دارای سه بخش است: تفنگ الکترونیکی، سیستم انحراف و صفحه نمایش فسفر.

تفنگ الکترونیکی

تفنگ الکترونیکی برای تولید و شکل دادن به سرعت بالا، دسته ای از جریان الکترونیکی برای بمباران و نور صفحه فسفر استفاده می شود. این به طور عمده از رشته F، کاتد K، دروازه G، اولین آند A1 و آند دوم A2 تشکیل شده است. علاوه بر رشته، بقیه ساختار الکترود، سیلندرهای فلزی هستند، و محور آنها در محور یکسان نگهداری می شود.

پس از اینکه کاتد گرم می شود، الکترون ها می توانند در جهت محوری منتشر شوند. الکترود کنترل منفی بالقوه نسبت به کاتد است، تغییر پتانسیل می تواند تعداد الکترونها را از طریق کنترل سوراخ کوچک تغییر دهد، یعنی روشنایی نقطه روی صفحه را کنترل می کند.

به منظور بهبود روشنایی صفحه نمایش بر روی صفحه نمایش بدون کاهش حساسیت نفوذ پرتو الکترونی. در اسیلوسکوپ مدرن، یک الکترود A3 پس از شتاب نیز بین سیستم انحراف و صفحه فسفر اضافه می شود.

سیستم انحراف

سیستم انحراف لوله Oscillograph اغلب نوع انحراف الکترواستاتیک است که شامل دو جفت ترکیب فلزی عمودی فلزی عمودی است که به صورت پانل انحراف افقی و صفحه انحراف عمودی شناخته می شود.

به ترتیب، آنها پرتو الکترون را در حرکت افقی و عمودی کنترل می کنند. هنگامی که الکترون ها بین صفحات انحراف حرکت می کنند، اگر ولتاژ اعمال شده بر روی صفحه انحراف وجود نداشته باشد، میدان الکتریکی بین صفحات انحراف وجود ندارد، و الکترون هایی که در انحنای انحراف وارد می شوند از آند دوم، به طور محوری به مرکز صفحه حرکت می کنند .

اگر ولتاژ در صفحه انحراف وجود داشته باشد، میدان الکتریکی بین صفحات انحراف وجود دارد و الکترون هایی که به یوغ انحراف وارد می شوند، به سمت موقعیت تعیین شده روی صفحه توسط انحراف میدان الکتریکی هدایت می شوند.

اگر دو صفحه انحراف با یکدیگر موازی باشند و اختلاف پتانسیل آنها برابر صفر باشد، پرتو الکترون با سرعت υ از طریق فضای صفحه انحراف در جهت اصلی (در جهت محوری) حرکت می کند و منشا مختصات صفحه نمایش فسفر

اسیلوسکوپ صفحه لامپ فلورسنت

صفحه فسفری در انتهای لوله عصبی قرار دارد و عملکرد آن برای نمایش پرتو الکترونی خنثی برای مشاهده است. دیوار داخلی صفحه نمایش فسفری با یک لایه از ماده لومینسنت پوشش داده شده است، به طوری که صفحه نمایش فلورسنت توسط الکترونهای با سرعت بالا بر روی محل فلورسانس تأثیر می گذارد.

روشنایی نقطه بر اساس تعداد، تراکم و سرعت پرتو الکترون تعیین می شود. هنگامی که ولتاژ الکترود کنترل تغییر می شود، تعداد الکترون ها در پرتو الکترون تغییر خواهد کرد و روشنایی نقطه نور تغییر خواهد کرد.

هنگام استفاده از اسیلوسکوپ، توصیه نمی شود یک نقطه بسیار روشن روی صفحه ای از اسیلوسکوپ قرار دهید. در غیر این صورت، ماده فلورسنت به علت تاثیر طولانی مدت الکترون بر سوزش می کند و توانایی آن را برای انتشار نور کم می کند.

در بالا به معرفی مختصر سه عنصر اسیلوسکوپ عمومی می پردازیم، ما باید این سه بخش را درک کنیم، در ترکیب با عملیات واقعی، می توانیم به وضوح بدانیم چگونه این سه بخش در زمینه خود کار می کنند.

OWON کسب و کار خود را از دستگاه های صفحه نمایش افزایش یافته است. بنابراین هنگام ورود به تجهیزات تست و اندازه گیری، ما در تولید و توسعه صفحه نمایش بزرگتری داریم. اسیلوسکوپ سری SDS OWON به زودی از 10 سال پیش با صفحه نمایش بزرگ 8 اینچ وارد شد. سری جدید XDS حتی عملیات چند لمسی را پشتیبانی می کند که عمدتا کارایی کار را بهبود می بخشد.

چگونه استفاده از گیره متر؟

گیره دیجیتال دیجیتال یک تستر الکتریکی است که یک ولتمتر و یک آمپر گیره را ترکیب می کند. مانند مولتی متر، گیره متر همچنین فرآیند دیجیتال از گذشته آنالوگ به امروز انجام می شود.

گیره سنج عمدتا متشکل از یک آمپر الکترومغناطیسی و یک ترانسفورماتور جریان نفوذ است. این دستگاه قابل حمل است که می تواند به طور مستقیم جریان متناوب مدار بدون قطع مدار را اندازه گیری کند. این بسیار آسان است برای استفاده در تعمیر و نگهداری الکتریکی و آن را به طور گسترده ای استفاده می شود.


این گیره در ابتدا برای اندازه گیری جریان AC استفاده می شد. امروزه این مولتی متر دارای همه توابع است که می تواند برای اندازه گیری ولتاژ AC، DC، جریان، مقاومت، خازن، دما، فرکانس، دیود و تداوم استفاده شود.

1. با توجه به نیاز، A ~ (AC) یا A- (DC) را انتخاب کنید.

2. با فشار دادن ماشه برای بستن کلاه سنج متر را به سیم سیم مورد آزمایش قرار دهید و آن را در وسط سر چسب نگه دارید.


3 هنگامی که جریان اندازه گیری بسیار کوچک است، خواندن آن واضح نیست، شما می توانید سیم را در اطراف چند نوبت آزمایش کنید، تعداد چرخش ها به تعداد چرخش در وسط فک، سپس خواندن = مقدار اندازه گیری / تعداد دورها.

4. در طول اندازه گیری، هادی تحت آزمایش باید در مرکز فک قرار داده شود و فک را برای کاهش خطاها ببندد.

توجه داشته باشید

(1) ولتاژ مدار تحت آزمایش پایین تر از ولتاژ نامی گیر گیر است.

(2) هنگام اندازه گیری جريان خط ولتاژ بالا، دستکش های عایقي را پوشانده، کفش های عایق شده را پوشانده و روی تشک عایق قرار دهید.

(3) فک ها باید به صورت محکم بسته و بدون تغییر زنده باشند.

(4) برای محدوده گیره محدوده دستی، اگر شما از محدوده جریان اندازه گیری را نمی دانید، باید آن را به حداکثر محدوده تنظیم کنید

نکات:

راهنمایی در مورد استفاده از اسیلوسکوپ


یک اسیلوسکوپ یک وسیله اندازه گیری وسیع الکترونیکی است. این می تواند سیگنال های الکتریکی را که به چشم غیر مسلح نامرئی تبدیل شده اند به تصاویر قابل مشاهده تبدیل کند و مردم را به مطالعه فرآیند تغییر پدیده های مختلف الکتریکی تبدیل کند. اسیلوسکوپ یک پرتو الکترونی متشکل از الکترونهای با سرعت بالا را برای ایجاد یک نقطه کوچک روی یک صفحه با پوشش فلورسنت استفاده می کند. تحت عمل سیگنال تحت آزمایش، پرتو الکترون مانند نوک قلم است که می تواند منحنی مقدار لحظه ای سیگنال تحت آزمایش بر روی صفحه نمایش را نشان دهد. با استفاده از اسیلوسکوپ ، شما می توانید موج های مختلف دامنه های سیگنال مختلف را در طول زمان مشاهده کنید. شما همچنین می توانید از آن برای آزمایش سطوح مختلف قدرت مانند ولتاژ، جریان، فرکانس، اختلاف فاز، دامنه و غیره استفاده کنید.

(1) اسیلوسکوپ عمومی روشنایی و دکمه تمرکز را برای به حداقل رساندن قطر نقطه برای ایجاد شکل موج روشن و کاهش خطای تست را تنظیم می کند. محل نور را ثابت نکنید، در غیر اینصورت بمباران پرتوهای الکترون باید یک نقطه تاریک روی صفحه فلورسنت ایجاد کند و صفحه لامپ فلورسنت را آسیب برساند.

(2) سیستم های اندازه گیری مانند اسیلوسکوپ ها ، منابع سیگنال، چاپگر، کامپیوتر و غیره؛ سیم زمینی تجهیزات الکترونیکی آزمایش شده، مانند ابزار، قطعات الکترونیکی، مدارهای مدار و منبع تغذیه دستگاه تحت آزمایش، باید به زمین عمومی (زمین) متصل شود. .

(3) محفظه اسیلوسکوپ عمومی، حلقه بیرونی فلزی سوکت ورودی ورودی سیگنال BNC، سیم پایه پروب و سیم سیم پایه سیم خروجی AC220V همه متصل می شوند. اگر وسیله به سیم زمینی متصل نیست و پروب برای اندازه گیری سیگنال شناور به طور مستقیم استفاده می شود، دستگاه با توجه به زمین، اختلاف پتانسیل ایجاد می کند؛ مقدار ولتاژ برابر با اختلاف پتانسیل بین سیم زمینی پروب و نقطه دستگاه تحت آزمایش و زمین است. این باعث آسیب جدی به اپراتور دستگاه، اسیلوسکوپ و دستگاه الکترونیکی تحت آزمایش می شود.

(4) اگر کاربر نیاز به اندازه گیری منبع تغذیه سوئیچینگ (منبع تغذیه اصلی، مدار کنترل)، یو پی اس (منبع تغذیه اضافی)، یکسو کننده های الکترونیکی، لامپ های صرفه جویی انرژی، مبدل ها و انواع دیگر محصولات یا سایر تجهیزات الکترونیکی که نمی توانند از زمین اصلی شناور AC220V جدا می شود. برای آزمایش سیگنال باید پروب های دیفرانسیل دیفرانسیل با ولتاژ DP100 مورد استفاده قرار گیرد.

تفاوت بین اسیلوسکوپ و تحلیلگر طیف چیست؟


تفاوت بین اسیلوسکوپ و تجزیه و تحلیل طیف اغلب شوخی ساختن، به منظور اجتناب از نقص، این مقاله به طور خلاصه به شرح زیر چهار امتیاز زیر را نشان می دهد - با پهنای باند زمان واقعی، محدوده دینامیکی، حساسیت، دقت اندازه گیری قدرت، مقایسه اسیلوسکوپ و تجزیه و تحلیل طیف تجزیه و تحلیل شاخص های عملکرد تجزیه و تحلیل بین این دو.

1 پهنای باند زمان واقعی

برای اسیلوسکوپها، پهنای باند معمولا دامنه فرکانس اندازه گیری آن است. تحلیلگر طیفی دارای تعاریف پهنای باند مانند پهنای باند IF و پهنای باند رزولوشن است. در اینجا ما درباره پهنای باند زمان واقعی صحبت می کنیم که می تواند سیگنال را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کند.

برای تجزیه و تحلیل طیف، پهنای باند IF آنالوگ نهایی معمولا می تواند به عنوان پهنای باند زمان واقعی آن تجزیه و تحلیل سیگنال استفاده می شود. پهنای باند زمان واقعی اکثر تحلیل طیف تنها چند مگا هرتز است و پهنای باند گسترده زمان واقعی معمولا ده ها مگا هرتز است. وسیع ترین پهنای باند FSW می تواند به 500 مگاهرتز برسد. پهنای باند زمان واقعی اسیلوسکوپ آن پهنای باند آنالوگ موثر برای نمونه برداری زمان واقعی است، به طور معمول صدها مگا هرتز و تا چند گیگا هرتز.

آنچه که باید در اینجا اشاره کرد، این است که اکثر اسیلوسکوپهای زمان واقعی ممکن است یک پهنای باند زمان واقعی را در زمانی که مقیاس مقیاس عمودی متفاوت است ندارد. هنگامی که مقیاس عمودی به حساس ترین تنظیم می شود، پهنای باند زمان واقعی معمولا کاهش می یابد.

با توجه به پهنای باند زمان واقعی، اسیلوسکوپ به طور کلی بهتر از تجزیه و تحلیل طیف است، که به ویژه برای برخی از تجزیه و تحلیل سیگنال ultra-wideband سودمند است، به خصوص در تجزیه و تحلیل مدولاسیون مزایای بی نظیر دارد.

2 دامنه پویا

شاخص محدوده پویا با توجه به تعریف آن تغییر می کند. در بسیاری از موارد، محدوده دینامیکی به عنوان تفاوت سطح بین سیگنال حداکثر و حداقل اندازه گیری شده توسط دستگاه توصیف می شود. هنگام تغییر تنظیمات اندازه گیری، توانایی دستگاه برای اندازه گیری سیگنال های بزرگ و کوچک متفاوت است. به عنوان مثال اگر تجزیه و تحلیل طیف در تنظیمات ولتاژ یکسان نیست، اعوجاج ناشی از اندازه گیری سیگنال های بزرگ یکسان نیست. در اینجا ما توانایی ابزار را برای اندازه گیری سیگنال های بزرگ و کوچک در یک زمان، یعنی دامنه دینامیکی بهینه از اسیلوسکوپ و تحلیلگر طیف در زیر تنظیمات مناسب بدون تغییر هیچ تنظیمات اندازه گیری بحث می کنیم.

برای تجزیه و تحلیل طیف، متوسط سطح نویز، اعوجاج مرتبه دوم و اعوجاج مرتبه سوم، مهمترین عوامل محدود کننده دامنه پویا بدون در نظر گرفتن سر و صدای نزدیک به پایان هستند مانند نویز فاز. محاسبه براساس مشخصات تحلیلگران طیف جریان اصلی است. محدوده دینامیکی ایده آل آن حدود 90dB است (محدود به اعوجاج مرتبه دوم).

اکثر اسیلوسکوپ ها توسط تعدادی بیت نمونه برداری AD و کف سر و صدا محدود می شوند. محدوده دینامیکی ایده آل از اسیلوسکوپ های سنتی معمولا 50dB تجاوز نمی کند. (برای اسیلوسکوپ های R & S RTO، محدوده دینامیکی می تواند تا 86dB در 100KHz RBW باشد)

در محدوده دینامیکی، تحلیلگران طیفی نسبت به اسیلوسکوپها برتر هستند. با این حال، باید در اینجا اشاره کرد که این برای تحلیل طیف سیگنال درست است. با این حال، طیف فرکانس اسیلوسکوپ همان داده های فریم است. طیف تجزیه و تحلیل طیف داده های فریم مشابه در اغلب موارد نیست، بنابراین برای سیگنال گذرا، آنالیز طیف ممکن است قادر به اندازه گیری آن نیست. احتمال اینکه یک اسیلوسکوپ سیگنال های گذرا پیدا کند (که سیگنال راضی کننده دامنه پویا است) بسیار بیشتر است.

3 حساسیت

حساسیت مورد بحث در اینجا اشاره به سطح حداقل سیگنال است که اسیلوسکوپ و تجزیه و تحلیل طیف می تواند آزمون. این شاخص به تنظیمات دستگاه نزدیک است.

برای یک اسیلوسکوپ، هنگامی که اسیلوسکوپ به موقعیت حساس ترین در محور Y تنظیم می شود، معمولا اسیلوسکوپ می تواند حداقل سیگنال را در 1mV / div اندازه گیری کند. گذشته از عدم هماهنگی پورت، نویز و ردیابی تولید شده توسط کانال سیگنال اسیلوسکوپ نیستند. نویز ناشی از ثبات مهمترین عامل است که حساسیت اسیلوسکوپ را محدود می کند.

4 دقت اندازه گیری قدرت

برای تحلیل دامنه فرکانس، دقت اندازه گیری قدرت یک شاخص فنی بسیار مهم است. این که آیا این یک اسیلوسکوپ یا یک تحلیلگر طیفی است، میزان تاثیر بر دقت اندازه گیری قدرت بسیار زیاد است. تاثیرات اصلی زیر است:

برای اسیلوسکوپ ها، تاثیر دقت اندازه گیری قدرت: عدم انطباق پورت ناشی از انعکاس، خطای سیستم عمودی، پاسخ فرکانسی، خطای کوانتم AD، خطای سیگنال کالیبراسیون است.

برای تجزیه و تحلیل طیف، تاثیر دقت اندازه گیری قدرت: عدم انطباق پورت ناشی از بازتاب، خطای سطح مرجع، خطای اتیناتور، خطای تبدیل پهنای باند، پاسخ فرکانسی، خطای سیگنال کالیبراسیون.

در اینجا، ما مقادیر نفوذ را یک به یک را تجزیه و تحلیل نمیکنیم. ما اندازه گیری قدرت سیگنال فرکانس 1GHz را مقایسه می کنیم. از طریق مقایسه اندازه گیری بین عدسی ROT و تجزیه و تحلیل طیف FSW، می توانیم ببینیم که مقادیر اندازه گیری توان اسیلوسکوپ و آنالیز طیف در 1GHz هستند. فقط در حدود 0.2dB تفاوت، این یک شاخص دقت اندازه گیری بسیار خوب است. از آنجا که دقت اندازه گیری آنالیز طیف در 1GHz بسیار خوب است.

علاوه بر این، در فرکانس فرکانس، پاسخ فرکانسی اسیلوسکوپ نیز بسیار خوب است، و نه بیش از 0.5dB در محدوده 4GHz. از این نقطه نظر، اسیلوسکوپ حتی بهتر از عملکرد آنالیز طیف است.

به طور کلی، اسیلوسکوپ ها و تجزیه و تحلیل طیف مزایای خود را در عملکرد تجزیه و تحلیل دامنه فرکانس دارند. تجزیه و تحلیل طیف از نظر حساسیت و دیگر شاخص های فنی برتر است. Oscilloscopes در مقایسه با پهنای باند واقعی در مقایسه با آنالیز طیف است. هنگام اندازه گیری انواع مختلف سیگنال ها، می توانید طبق الزامات آزمون و مشخصات فنی مختلف دستگاه انتخاب کنید.

مشخصات

XDM محدوده اندازه گیری محدوده فرکانس دقت: 1 سال ± (٪ از خواندن +٪ از محدوده)
ولتاژ DC 600mV، 6V، 60V، 600V، 1000V / 0.02 ± 0.01
ولتاژ AC RMS واقعی 600mV، 6V، 60V، 600V، 750V 20 هرتز - 50 هرتز 2 +0.10
50 هرتز - 20 کیلوهرتز 0.2 + 0.06
20 کیلوهرتز - 50 کیلوهرتز 1.0 + 0.05
50 کیلوهرتز - 100 کیلوهرتز 3.0 +0.08
جریان DC 600.00 μA / 0.06 + 0.02
6.0000 میلی آمپر 0.06 + 0.02
60.000 میلی آمپر 0.1 + 0.05
600.00 میلی آمپر 0.2 + 0.02
6.000 A 0.2 + 0.05
10.0000 الف 0.250 + 0.05
جریان واقعی RMS فعلی 60.000 میلی آمپر، 600.00 میلی آمپر،
6.0000 A، 10.000 A
20 هرتز - 45 هرتز 2 +0.10
45 هرتز - 2 کیلوهرتز 0.50 +0.10
2 کیلوهرتز - 10 کیلوهرتز 2.50 + 0.20
مقاومت 600.00 Ω / 0.040 + 0.01
6،0000 kΩ 0.030 + 0.01
60.000 kΩ 0.030 + 0.01
600.00 kΩ 0.040 + 0.01
6.0000 MΩ 0.120 +0.03
60.000 مگاوات 0.90 +0.03
100.00 MΩ 1.75 + 0.03
تست دیود 3.0000 V / 0.5 + 0.01
تداوم 1000 Ω / 0.5 + 0.01
فرکانس زمانی 200 مگا وات - 750 ولت 20 هرتز - 2 کیلوهرتز 0.01 + 0.003
2 کیلوهرتز - 20 کیلوهرتز 0.01 + 0.003
20 کیلوهرتز - 200 کیلوهرتز 0.01 + 0.003
200 کیلوهرتز - 1 مگاهرتز 0.01 + 0.006
20 میلی آمپر - 10 عدد 20 هرتز - 2 کیلوهرتز 0.01 + 0.003
2 کیلوهرتز - 10 کیلوهرتز 0.01 + 0.003


تست کن
ظرفیت 2000 nF 200 نانوگرم 3 + 1.0
20.00 nF 200 نانوگرم 1 + 0.5
200.0 nF 2 میکرون 1 + 0.5
2.000 μF 10 میکروگرم 1 + 0.5
μ μ 200 100 میکرون 1 + 0.5
10000 μF 1 میلی آمپر 2 + 0.5
درجه حرارت سنسورهای دما تحت 2 دسته پشتیبانی می شوند -
ترموکوپل (تبدیل ITS-90 بین نوع B / E / J / K / N / R / S / T) و مقاومت حرارتی (تبدیل حسگر RTD بین نوع Pt100 و Pt385)
تابع Data Logger
مدت زمان ورود 5ms
طول ورود امتیازات 1M

品牌 介绍 .jpgHot Tags: XDM سری داده رکورد چند سنج، چین، تامین کنندگان، تولید کنندگان، بهترین
پرس و جو

You Might Also Like